Policjanci na obozie integracyjno-edukacyjnym klas mundurowych - Dla szkół - KPP Ostrów Wlkp

Dla szkół

Policjanci na obozie integracyjno-edukacyjnym klas mundurowych

dsc_1870_700x500Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, w ramach współpracy ze szkołami posiadającymi klasy o profilu mundurowym, uczestniczyli w obozie integracyjno - edukacyjnym zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach.

Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim znajdują się dwie szkoły średnie, w strukturach których zostały utworzone tzw. klasy mundurowe. Jest to Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim z klasami o profilu prawno- policyjnym oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenie Ustawicznego w Przygodzicach z klasami o profilu zarządzania kryzysowego i wojskowym.

Szkoła z Przygodzic zorganizowała na terenie ośrodka wypoczynkowego Piaski - Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim, obóz integracyjno - edukacyjny dla uczniów klas profilowanych. Do udziału w nim, w ramach prowadzonej współpracy, zaproszono także policjantów z ostrowskiej komendy.

Uczniowie na obozie mieli okazję spotkać się z przewodnikiem psa służbowego, który zaprezentował pokaz tresury. Zapoznał jednocześnie wszystkich ze specyfiką służby policyjnego przewodnika psa, z trybem szkolenia jakie musi przejść policjant i pies oraz sytuacjami, w których najczęściej sprawdza się użycie psów służbowych.

Następnie uczestnikom obozu zaprezentowali się policjanci z ostrowskiej grupy realizacyjnej. Policjanci tej grupy uczestniczą najczęściej w zatrzymywaniu niebezpiecznych przestępców. Przechodzą specjalne szkolenia, także pod okiem instruktorów z poznańskiego pododdziału antyterrorystycznego. Policjanci zademonstrowali specjalistyczny sprzęt i wyposażenie, które używają na co dzień w służbie oraz w przypadku siłowych wejść do pomieszczeń i obezwładniania przestępców.

Spotkanie z uczniami było jednym z elementów ramowego programu dydaktycznego w nauczaniu klas mundurowych ze szkół, które podpisały Umowy Partnerskie z Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu.

{galeria}piaskiklasamundurowa{/galeria}