III Rajd Uroki Zimy 2012 - Dla szkół - KPP Ostrów Wlkp

Dla szkół

III Rajd Uroki Zimy 2012

iiirajd.11W niedzielę odbyła się III edycja Rajdu „Uroki Zimy" zorganizowany wspólnie przez koła PTTK Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim i Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Udział w tegorocznym rajdzie wzięło 16 drużyn, razem ponad 200 osób.

Rajd „Uroki Zimy" to jedna z największych imprez plenerowych organizowanych wspólnie przez ostrowskich policjantów i strażaków zrzeszonych w kołach PTTK. Jest on przede wszystkim okazją do zimowej, pieszej (i nie tylko) wędrówki ale również do promowania wiedzy o naszym regionie oraz o pracy policji i straży pożarnej.

Jak co roku honorowym patronatem rajd objęli: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim st. bryg. Andrzej Morta i Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Krzysztof Nadera.

Dla uczestników rajdu przygotowano cztery trasy piesze, z różnych punktów miasta, najdłuższa miała 5 km długości, a wszystkie kończyły się w tym roku na mecie przy Zajeździe Borowianka. Na każdej trasie uczestnikom towarzyszył policjant, strażak lub członek PTTK.

Pomimo mroźnej pogody frekwencja była duża. Do udziału w imprezie zgłosiło się 16 drużyn szkolnych, ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu, ale nie tylko. Gościliśmy również dwie drużyny harcerskie i koło kajakarzy (oczywiście pieszo). Mile zaskoczyła nas 10-osobowa drużyna z Gimnazjum Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim, która rajd pokonała rowerami. W rajdzie uczestniczyli również dorośli, zaawansowani turyści.

Na mecie na uczestników czekały pytania konkursowe z wiedzy o naszym regionie, Policji i Straży Pożarnej. Następnie wszyscy posilili się przygotowanym przez organizatorów gorącym posiłkiem i przystąpili do zawodów strzeleckich. Po nich komisja rajdu podliczyła wszystkie składowe punktacji i ogłoszono wyniki.

Na zwycięzców czekały puchary:

 

I miejsce - Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim

II miejsce - Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim

III miejsce - Puchar Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego

IV miejsce - Puchar Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Przy KPP w Ostrowie Wielkopolskim

V miejsce - Puchar Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Straży Pożarnej „Florian" w Gostyniu.

 

 

W punktacji generalnej poszczególne miejsca zajęły drużyny:

 

I miejsce          Zespół Szkół w Ociążu

II miejsce         Harcerze ZHP 13 TDW „Koty"

III miejsce        Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach

IV miejsce       Harcerze ZHP 31 DSH „Deskot"

V miejsce         Gimnazjum Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim

 

W zawodach strzeleckich:

 

I miejsce          Zespół Szkół w Ociążu

II miejsce         Harcerze ZHP 13 TDW „Koty"

III miejsce        Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach

 

Nagrodzono również najliczniejszą grupę uczestników rajdu, którą okazała się drużyna z Szkoły Podstawowej w Nabyszycach.

 

Widoczna radość  i uśmiech na twarzach uczestników rajdu świadczy o tym, że za rok bez wątpienia spotkamy się również w tak licznym gronie.

Serdecznie zapraszamy!

 

 {galeria}IIIRajdUrokiZimy2012{/galeria}