Finał powiatowy konkursu „Dwie strony sieci” - Dla szkół - KPP Ostrów Wlkp

Dla szkół

Finał powiatowy konkursu „Dwie strony sieci”

W Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się uroczystość rozdania nagród finalistom powiatowej edycji konkursu pn. „Dwie strony sieci”. Zadaniem uczestników było stworzenie komiksu lub spotu filmowego promującego bezpieczeństwo w sieci. Zwycięzcy każdej z kategorii zawalczą w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Poznaniu.

Organizatorem konkursu „Dwie strony sieci” jest Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Do udziału zaproszone zostały wszystkie szkoły podstawowe (klasy 6) oraz szkoły gimnazjalne (klasy 1), których zadaniem było stworzenie komiksu lub spotu filmowego promującego bezpieczeństwo w sieci.

Partnerem Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim było Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim oraz Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim.

Celem konkursu jest m.in. uświadomienie młodzieży zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz wyposażenie ich w umiejętności i nawyki rozpoznawania, przewidywania oraz zapobiegania zagrożeniom w Internecie. Ponadto, konkurs ma kształtować i umacniać w dzieciach postawy asertywne wobec zagrożeń związanych z cyberprzestrzenią.

W konkursie wzięło udział 12 szkół powiatu ostrowskiego, które łącznie zgłosiły 47 prac, w tym 15 spotów filmowych i 32 komiksy.

Komisja konkursowa w składzie: sierż. Patrycja Lichtarowicz (Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim), Witold Czubak (Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim), Jakub Godziszewski (Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim), Iwona Ambroży (Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Ostrowie Wielkopolskim) oraz Monika Witkowska (Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim) wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach, którymi zostali:

 

Konkurs na komiks:

1 miejsce – Anna Jaworska – Szkoła Podstawowa w Odolanowie

2 miejsce – Aleksandra Niklewicz – Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wlkp.

3 miejsce – Wiktoria Dryka – Szkoła Podstawowa w Rososzycy

 

Konkurs na spot:

1 miejsce – Marta Sufryd, Iga Paszkiewicz, Wiktoria Jańczak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowie Wlkp.

2 miejsce – Weronika Stefaniak, Zuzanna Woźniak, Marta Pomykała - Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wlkp.

3 miejsce – Maja Matysiak, Gabriela Moś – Gimnazjum w Wysocku Małym

 

W poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów wszystkim półfinalistom.

W imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim – podinsp. Zbigniewa Raczaka, dyplomy i podziękowania wręczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim – mł. insp. Piotr Wilkowski. Komendant pogratulował uczestnikom zaangażowania i kreatywności. Kierował też słowa uznania przybyłym opiekunom, którzy poświęcili swój czas na pogłębianie wśród młodzieży wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie.

Nagrody dla młodzieży wręczył Sekretarz Powiatu – Mirosław Rychlik oraz Sekretarz Miasta – Andrzej Baraniak.