Mapy Zagrożeń

Komendant ostrowskiej jednostki mówił o "Krajowej Mapie Zagrożeń"i aplikacji "Moja Komenda"

Data publikacji 03.10.2016

krajowa_mapa__800x600Wubiegły piątek, 30 września podczas Sesji Rady PowiatuOstrowskiego, Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskimpodinsp. Zbigniew Raczak przybliżył zebranym funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń" i aplikacji „Moja Komenda".

Funkcjonowanie„Krajowej Mapy Zagrożeń" i aplikacji „Moja Komenda" wubiegły piątek, 30 września przybliżył zebranym podczas SesjiRady Powiatu, Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskimpodinsp. Zbigniew Raczak.

Podczasspotkania szef ostrowskiej Policjipokazał wjaki sposób można nanieść na mapę punkty zagrożeń orazwytłumaczył,co dalej dzieje się ze zgłoszeniem. Jeśli informacje siępotwierdzą, zostaną oznaczone kolorem czerwonym i na stałewprowadzone na mapę. Uruchomiona właśnie funkcjonalnośćpozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o niepokojącymgo zjawisku z zakresu bezpieczeństwa. Zjawisko to zaś za pomocąmapy jest dokładnie lokalizowane w przestrzeni oraz czasie. Kiedytaka informacja dotrze do policji, zostanie zweryfikowana.Informacje, które można przekazać za pomocą mapy uwzględniająwybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, którew odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczuciebezpieczeństwa.

Podczasspotkania, Komendant Policji w Ostrowie Wielkopolskim przypomniałaplikację „Moja Komenda". Aplikacja „MojaKomenda" umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Abyto zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, aaplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejonzamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje.Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku.Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie.Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik niemusi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojegodzielnicowego.

Nazakończenie Komendant Raczakpodkreślili, że strona z mapązagrożeń nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji. Wtego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112lub997.

krajowa_mapa__800x600

moja_komenda_800x600