PaT w Gimnazjum w Przygodzicach - PaT - KPP Ostrów Wlkp

PaT w Gimnazjum w Przygodzicach

img_1882W dniu 8 maja 2014 liderzy ostrowskiej grupy PaT „Uzależnieni od teatru", Anna Głodek i Robert Kaczmarek oraz nadkom. Krzysztof Kula gościli w Gimnazjum w Przygodzicach. Podczas spotkania z młodzieżą liderzy PaT zaprezentowali założenia programu „Profilaktyka a Ty".

W trakcie spotkania zostały przedstawione szczegóły działalności ostrowskiej grupy PaT, a opiekunowie grupy zachęcali młodzież do zaangażowania się w jej inicjatywy. Gimnazjaliści mieli możliwość obejrzenia materiału filmowego z ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Przystanku PaT w Łodzi, a także materiałów dotyczących spektakli teatralnych grupy PaT o tematyce związanej z problemami narkomanii, dopalaczy, prostytucji nieletnich, w których w rolę aktorów wciela się młodzież gimnazjalna i licealna.

img_1873

Goście zachęcili wszystkich do wstępowania w szeregi wolontariuszy ostrowskiej grupy PaT, zachęcając młodzież do podjęcia współpracy i spróbowania swoich sił jako aktorzy w kolejnych spektaklach oraz do innych działań związanych z działalnością grupy. Zaprosili również na kolejny już happening PaT pod nazwą „Głos Profilaktyki", który odbędzie się w dniu 14 czerwca bieżącego roku w Ostrowie Wielkopolskim, a który jest wyróżnieniem dla Ostrowa Wielkopolskiego za działalność ostrowskiej grupy i Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w zakresie działalności profilaktycznej wynikającej z założeń programu Profilaktyka a Ty. Podczas imprezy wystawione będą dwa spektakle, odbędą się występy wokalne i taneczne oraz koncerty zespołów rockowych oraz wiele innych atrakcji.

img_1882