Poznaj kolej od podszewki - Policja inaczej - KPP Ostrów Wlkp

Policja inaczej

Poznaj kolej od podszewki

p8203068_730x547Dzieci policjantów zwiedziły Ostrowski Węzeł Kolejowy, muzeum kolejnictwa oraz zapoznały się z pracą maszynisty pociągu. Wycieczkę zorganizował Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zorganizował dla dzieci policjantów naszej komendy oraz sympatyków kolejnictwa kolejną wycieczkę do Ostrowskiego Węzła Kolejowego pod nazwą „Poznaj kolej od podszewki III" W trakcie wycieczki dzieci z rodzicami zobaczyły piękną makietę kolejową na terenie III Liceum Ogólnokształcącego, następnie obejrzały eksponaty zgromadzone w Izbie Tradycji Ostrowskiego Węzła PKP. Zapoznały się z kabina elektrowozu ET-41, zwanego popularnie „jamnikiem", a zwieńczeniem imprezy był przejazd zestawem trakcyjnym, zwanym „jednostka", gdzie każde z dzieci zapoznało się z techniką prowadzenia takiego zestawu.

Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów serdecznie dziękuje Kolegom Związkowcom z Ostrowskiego Węzła Kolejowego, a w szczególności Stanisławowi Buszy i kierownictwu Węzła za możliwość poznania tajników kolei.

{galeria}nszzkolej2016{/galeria}