VII Rajd "Uroki Zimy" - Policja inaczej - KPP Ostrów Wlkp

Policja inaczej

VII Rajd "Uroki Zimy"

dsc_6579_800x600W niedzielę, 14 lutego, w Ostrowie Wielkopolskim odbył się VII Rajd „Uroki Zimy". W tegorocznej edycji Rajdu pobity został rekord ilości uczestników. Łącznie w zabawie wzięło udział blisko 570 osób! Drużyny, w duchu fair play, rywalizowały ze sobą o miejsce na podium na czterech trasach. Meta Rajdu znalazła się na terenie kompleksu hotelowego „Borowianka" w Ostrowie Wielkopolskim, a tam na uczestników czekało jeszcze wiele atrakcji.

W niedzielę, 14 lutego, odbył się VII Rajd „Uroki Zimy", którego głównym organizatorem było Koło PTTK nr 3 „Mila" przy Zarządzie Terenowym NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Honorowym patronatem Rajd objęli: Komendant Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim - nadkom. Zbigniew Raczak oraz Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim - st.bryg. Andrzej Morta. Finansowe wsparcie Rajdu zapewnił Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.

W niedzielnej zabawie uczestniczyło blisko 570 osób. Uczestnicy mieli do wyboru jedną z czterech proponowanych tras Rajdu. Na trasie „Policyjnej" nr 1 stawiły się 72 osoby, na trasie „Strażackiej" nr 2 było ich 151, trasa nr 3 nosiła nazwę „Poszukiwaczy skarbów" i zgromadziła aż 271 osób! Ponadto, 73 osoby szły trasą dowolną.

Wśród uczestników zdecydowaną ilością przeważały dzieci - głównie młodzież. W Rajdzie wzięło udział 27 szkół z terenu Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu - m. in. Nabyszyc, Biskupic Ołobocznych, Parczewa, Uciechowa, Masanowa, Daniszyna, Ociąża, Jankowa Przygodzkiego, Raszkowa, Skalmierzyc i Dębnicy. Nie zabrakło też przedszkolaków z oddziałów przedszkolnych w Jaskółkach o Radłowie. W VII Rajdzie wzięli też udział turyści indywidualni.

Jak co roku, meta Rajdu znajdowała się na terenie kompleksu hotelowego „Borowianka" przy ul. Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Po długiej drodze, na mecie, na wszystkich uczestników czekała już ciepła zupa pomidorowa i herbata.

„Uroki zimy" to nie tylko rywalizacja o cenne nagrody. Na miejscu, na uczestników czekało wiele atrakcji! Wśród nich znalazły się: przejazd policyjnymi radiowozami oraz pokazy sprzętu strażackiego. Opiekunowie wraz z jednym wytypowanym uczniem wzięli też udział w konkursie strzeleckim. Na terenie kompleksu „Borowianka", tego dnia, odbyły się również konkursy: krajoznawczy pn. „Ostrów Wielkopolski - moje miasto" oraz konkurs wiedzy o Policji i Straży Pożarnej.

Najmłodszą drużyną VII Rajdu „Uroki Zimy" był Oddział Przedszkolny z Radłowa, za to najliczniejszą drużyną Rajdu okazała się być Szkoła Podstawowa nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim.

Wszyscy laureaci konkursów na poszczególnych trasach otrzymali nagrody rzeczowe.


Organizatorzy ufundowali puchary za zdobycie pięciu miejsc:

 

V miejsce o Puchar Koła PTTK nr 3 „Mila" - Gimnazjum w Raszkowie z/s w Pogrzybowie

IV miejsce o Puchar Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim - Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim

III miejsce o Puchar Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego - Szkoła Podstawowa w Biskupicach Ołobocznych

II miejsce o Puchar Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej - Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim

I miejsce o Puchar Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim


Puchar Komandora Rajdu - Szkoła Podstawowa w Skalmierzycach


Statuetkę za zajęcie I miejsca w konkursie strzeleckim zdobyli Krzysztof Łukowicz i Jakub Nych z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim


Na poszczególnych trasach miejsca zajęli:


Konkurs wiedzy o Policji i Straży Pożarnej:


Aleksandra Kasałka - Gimnazjum z Raszkowa z/s w Pogrzybowie

Hanna Foltyniewicz - 131 „Desant" ZHP

Klaudia Szymczak - Gimnazjum w Ociążu

Bartosz Jaiński - Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim


Konkurs „Ostrów Wielkopolski - moje miasto":


Maciej Machnik - Tropiciele

Jakub Nych - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim

Dominika Matecka - Gimnazjum w Ociążu

Sandra Powikrowska - 131 „Desant" ZHP


Nasz kolega - Grzegorz Serbakowski, podczas tegorocznego Rajdu obchodził swój 30 jubileusz. Po raz pierwszy „Uroki Zimy" zorganizowane zostały przez niego w 1987 roku w Kaliszu. Obecnie odbywają się one w Ostrowie Wielkopolskim.

Nam, pozostaje życzyć zdrowia i wytrwałości w organizowaniu kolejnych edycji Rajdu!


Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom za doskonałą zabawę. Do zobaczenia za rok!

 

{galeria}VIIRajdUrokiZimy{/galeria}