Policjanci oddali krew - DLA POLICJANTÓW - KPP Ostrów Wlkp

DLA POLICJANTÓW

Policjanci oddali krew

hdk1Ostrowscy policjanci, pracownicy Policji, a także osoby cywilne oddawały krew w akcji zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

W dniu dzisiejszym na placu przy budynku Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, podstawiony został specjalny autokar do poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Akcja została zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. W mobilnym centrum jako pierwszy krew oddał szef ostrowskich policjantów nadkom. Zbigniew Raczak. W ślad za nim krew oddawali inni policjanci oraz przybyłe do Komendy osoby cywilne.

Do akcji honorowego oddawania krwi na potrzeby lecznictwa zgłosiło się 17 osób, dzięki czemu pobrano ponad 7 litrów tego najcenniejszego daru życia, jakim jest krew. Sześć osób zgłosiło także swój akces do banku szpiku kostnego jako potencjalni jego dawcy.

To kolejna już akcja oddawania krwi organizowana w ostrowskiej Komendzie Policji przez Klub Honorowego Dawcy Krwi, który skupia w swoich szeregach coraz więcej osób.

{galeria}krew2014{/galeria}