Policyjni krwiodawcy podsumowali 2013 rok - DLA POLICJANTÓW - KPP Ostrów Wlkp

DLA POLICJANTÓW

Policyjni krwiodawcy podsumowali 2013 rok

004Działający przy Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim Klub Honorowych Dawców Krwi, podsumował ubiegłoroczną działalność. Klub HDK swoją działalność prowadzi od trzech lat, organizując akcje oddawania najcenniejszego daru życia jakim jest krew.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy KPP w Ostrowie Wielkopolskim podsumował na corocznym spotkaniu jego członków i sympatyków, działalność w 2013 roku. Klub HDK istnieje od 3 lat. Obecnie zrzesza on 17 członków, którzy systematycznie oddają najcenniejszy dar życia jakim jest krew.

W ubiegłym roku Klub HDK wspólnie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach, zorganizował dwie akcje poboru krwi. Uczestniczyli w nich również uczniowie tej szkoły oraz Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Kaliskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa. W czasie tych akcji oddano łącznie ponad 26 litrów krwi. W całym 2013 roku, członkowie i sympatycy Klubu HDK oddali w sumie 46 litrów krwi.

W trackie trzyletniej działalności Klubu zarówno jego członkowie jak i wolontariusze zasilili Bank Krwi prawie 86 litrami krwi.

{galeria}hdk2014{/galeria}