Ukradł osłony na światła. Usiłował jeszcze ukraść wycieraczki - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł osłony na światła. Usiłował jeszcze ukraść wycieraczki

Data publikacji 23.02.2016

policja_dzrwiW nocy z 30 na 31 stycznia, w Ostrowie Wielkopolskim, doszło do kradzieży dwóch osłon na światła halogenowe z pojazdu zaparkowanego na jednej z ulic miasta. Sprawca dokonał także szkód w dwóch innych samochodach, z których usiłował ukraść wycieraczki. Skończyło się na ogólnych uszkodzeniach, gdyż mężczyzna nie potrafił ich zdemontować. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, na początku lutego, otrzymali zgłoszenie o kradzieży dwóch osłon na światła halogenowe oraz o uszkodzonych wycieraczkach w dwóch innych pojazdach.

Ostrowscy kryminalni ustalili, że sprawcą kradzieży i uszkodzeń w pojazdach jest 23-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Jak twierdził, ukradł osłony ponieważ chciał szybko zarobić. Dodał też, że planował tej nocy ukraść jeszcze wycieraczki ale nie umiał dokonać ich demontażu.

Wartość skradzionego mienia oszacowana została przez policjantów i właścicieli na około 600 złotych. 23-latek sprzedał je przypadkowej osobie za 20 złotych.

Za dokonanie kradzieży i jej usiłowanie, mieszkańcowi Ostrowa Wielkopolskiego grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.


Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz