Policjanci sprawdzają miejsca przebywania bezdomnych - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci sprawdzają miejsca przebywania bezdomnych

Data publikacji 31.01.2014

sz7Niskie temperatury sprawiają, że bezdomni szukają schronienia na własną rękę często nie korzystając z oferowanej pomocy instytucji. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne.

Policjanci sprawdzają zwłaszcza opuszczone budynki, w których najczęściej przebywają bezdomni, adaptując je często na własne potrzeby mieszkaniowe. Naturalnie w miejscach takich brak jest nie tylko podstawowych środków związanych z utrzymaniem higieny, ale przede wszystkim nie ma ogrzewania. Sprawdzane są również rejony dworca kolejowego, klatki schodowe i piwnice bloków  oraz kamienic.

Wiele z tych osób, pomimo świadomości istnienia zagrożenia, nie zmienia w tym okresie trybu życia i nie szuka właściwej ochrony przed chłodem. Problem niebezpieczeństwa wychłodzenia organizmu nie dotyczy tylko osób bezdomnych. Okres ten jest szczególnie trudny również dla osób niepełnosprawnych, w podeszłym wieku i zamieszkujących samotnie. Pamiętajmy o nich i pomóżmy im przetrwać zimę.

Nasze apele do lokalnej społeczności spotykają się z odzewem, co świadczy o tym, że los drugiego człowieka nie jest nam obojętny. Dzięki informacją od mieszkańców, policjanci w lesie na „Kozim Borku" znaleźli dwa szałasy, w których najwyraźniej koczowały osoby bezdomne. Miejsce to jest systematycznie kontrolowane przez patrole policji.

W dalszym ciągu apelujemy do wszystkich, którzy zauważą bezdomnych koczujących w miejscach zagrażających ich zdrowiu lub życiu, aby nie zaniechali przekazać takich informacji do właściwych instytucji, także do Policji.  

Pamiętajmy, że często jeden telefon może uratować komuś życie.

{galeria}szalas{/galeria}