Uliczny wandal - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uliczny wandal

Data publikacji 28.01.2014

dscpolPolicjanci Wydziału Prewencji zatrzymali nietrzeźwego 18-latka, który na ulicy Raszkowskiej uszkodził samochód i witrynę lokalu. Za uszkodzenie mienia odpowie przed sądem.

25 stycznia, wieczorem, policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu na ulicy Raszkowskiej. Nieznany mężczyzna kopnął w lusterko zaparkowanego tam Mercedesa, wskutek czego urwał je. Straty, jakie spowodował, wyceniono na 1.000 złotych. Jednocześnie okazało się, że ten sam sprawca w podobny sposób potraktował również szybę w witrynie znajdującego się nieopodal lokalu. Koszt uszkodzonej szyby to 465 złotych. Wandal po dokonanych zniszczeniach oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci „patrolówki", którzy natychmiast po zgłoszeniu dokonali penetracji przyległego terenu, na ulicy Krotoszyńskiej zatrzymali odpowiadającego rysopisowi mężczyznę, który, jak ustalono, dokonał zniszczeń. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Był nietrzeźwy, w jego organizmie stwierdzono prawie półtora promila alkoholu. Z uwagi na stan nietrzeźwości młody człowiek trafił do policyjnego aresztu, a kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty dokonania zniszczenia mienia.

Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 5.