Podsumowanie świątecznego weekendu - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie świątecznego weekendu

Data publikacji 27.12.2011

drogowkaOsiem kolizji drogowych, pięciu nietrzeźwych kierujących oraz brak wypadków na drogach naszego powiatu to pozytywny bilans minionego, świątecznego weekendu.

W okresie świątecznego weekendu policjanci ostrowskiej drogówki pełnili wzmożoną służbę na drogach miasta i powiatu ostrowskiego, w szczególności na charakteryzujących się dużym ruchem pojazdów drogach krajowych K11, K25 i K36. Na terenie miasta i poszczególnych gmin uwagę na bezpieczeństwo w miejscach publicznych zwracali policjanci pionu prewencji.

Miniony, świąteczny weekend upłynął w miarę spokojnie. Policjanci od soboty do poniedziałku odnotowali sześć przestępstw kryminalnych - rozbój, kradzież z włamaniem, trzy kradzieże mienia i jedno uszkodzenie ciała.

Na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano osiem kolizji drogowych, zatrzymano pięciu nietrzeźwych kierujących, rekordzista miał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu.

W tym samym okresie ubiegłego roku również nie odnotowano wypadków. Doszło wtedy do trzynastu kolizji drogowych, w tym sześciu w Wigilię. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierującego.

Odnotowano w tym okresie tylko jedno przestępstwo o charakterze kryminalnym.

Policjanci dziękują wszystkim kierującym za bezpieczna jazdę.