Przekroczyła prędkość o 64 km/h, straciła prawo jazdy - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Przekroczyła prędkość o 64 km/h, straciła prawo jazdy

Data publikacji 15.01.2020

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejne prawo jazdy za nadmierną prędkość. Zatrzymana do kontroli została kierująca samochodem Hyundai, która w sposób rażący przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy, dbając o bezpieczeństwo na drogach, codziennie kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. We wtorek, 14 stycznia zatrzymali prawo jazdy kierującej samochodem osobowym Hyundai, która w rażący sposób przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o 64 km/h, jadąc 114 km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi nałożyli na kierującą mandat oraz punkty karne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali dokument uprawniający do kierowania pojazdami, który kierująca będzie mogła odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policja wciąż apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem niewłaściwy odstęp w połączeniu z nadmierną prędkością to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, przekraczanie dopuszczalnych limitów prędkości to elementy, które każdy kierowca musi wykluczyć ze schematów swoich zachowań. Czasem jedna niefortunna decyzja, kilka sekund nieuwagi decyduje o ludzkim życiu i zdrowiu.