Aktualności

Zdecydowane NIE dla piratów drogowych- kolejne prawa jazdy zatrzymane. Kierowco zwolnij!

Data publikacji 24.12.2019

Na drogach trwa wzmożony ruch związany ze Świętami. Aby zapewnić bezpieczeństwo, na terenie miasta i powiatu ostrowskiego policjanci każdego dnia zwracają uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, w tym poruszanie się z dozwoloną prędkością,

W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali kolejnych kierujących, którzy rażąco przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym.

Policjanci, w piątek 20 grudnia zatrzymali 45-latka z powiatu ostrzeszowskiego. Mężczyzna, jadący samochodem osobowym marki Renault Trafic przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50km/h. W niedzielę, 22 grudnia do kontroli zatrzymany został 35-latek. Mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, osobowym mercedesem jechał 104km/h.

Policjanci oprócz zatrzymania dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami, nałożyli na kierujących mandat oraz punkty karne.

Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad pojazdem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt, jak również nadmierna prędkość może być bardzo niebezpieczna. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Pamiętajmy też, że obecna pora roku nie sprzyja pieszym. Apelujemy do kierujących, aby obserwując drogę wzięli pod uwagę, że poruszają się po niej niechronieni uczestnicy ruchu, którzy ze względu na wcześnie zapadający zmrok i warunki pogodowe mogą być słabo widoczni.