Nieuczciwe kobiety wchodziły do mieszkań - zostały zatrzymane - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Nieuczciwe kobiety wchodziły do mieszkań - zostały zatrzymane

Data publikacji 06.12.2018

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali dwie kobiety, które pod pretekstem sprzedaży koców wchodziły do mieszkań na terenie miasta. Zatrzymane kobiety podejrzane są m. in. o kradzież pieniędzy w kwocie 25 tysięcy złotych i tysiąca euro.

4 grudnia br. oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zgłaszająca tłumaczyła policjantom, że do jej mieszkania pod pretekstem sprzedaży koca, usiłowała wejść nieznana kobieta. Kiedy ostrowianka nie była zainteresowana kupnem, nieznana kobieta poprosiła o pożyczenie długopisu. Zgłaszająca wyprosiła kobietę i zamknęła drzwi.

Tego samego dnia, podobna sytuacja miała miejsce w mieszkaniu innej ostrowianki. Dzięki czujności rodziny i przekazaniu informacji, mundurowi szybko rozpoczęli poszukiwania kobiet podejrzanych o usiłowania kradzieży.

Policjanci na jednej z ulic zauważyli pojazd, który został podany w komunikacie przez dyżurnego. Zatrzymali samochód marki Opel Astra.

W pojeździe znajdowały się m. in. dwie kobiety, które chwilę wcześniej oferowały do sprzedaży koce. Policjanci ustalili, że te same kobiety w październiku tego roku weszły do mieszkania 73-letniego mężczyzny pod pretekstem sprzedaży prześcieradeł. Wtedy również prosiły o pożyczenie długopisu. Wykorzystując nieuwagę mężczyzny ukradły 25 tysięcy złotych i ponad tysiąc euro.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 41 i 26-latce zarzutów kradzieży i jej usiłowania. Grozi im teraz do 5 lat więzienia. Na wniosek Policji, prokurator zastosował policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

Policjanci ponownie apelują o rozwagę! Pamiętajmy o ograniczonym zaufaniu do obcych. Jeżeli nie zamierzasz wpuścić domokrążców do mieszkania, nie otwieraj im drzwi. Zdarza się, że prezentacja towaru lub prośba o szklankę wody czy długopisu jest tylko pretekstem, aby wejść do mieszkania, nawet przy użyciu siły. W sytuacji, gdy drzwi są już otwarte, a nieznajomych kilku, jest to już bardzo łatwe.

Ładowanie odtwarzacza...