Spotkanie z młodzieżą w Odolanowie - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Spotkanie z młodzieżą w Odolanowie

Data publikacji 05.12.2018

Młodzież dla młodzieży, taka forma profilaktyki zagościła w ubiegły piątek 30 listopada podczas Odolanowskiego Dnia Trzeźwości. Salę po brzegi wraz z opiekunami wypełniła młodzież klas 8 z terenu gminy Odolanów, a także klasa 1 liceum Branżowej Szkoły I Stopnia w Odolanowie. Komendant Policji z Odolanowa podinsp. Mirosław Józefiak, nadkom. Krzysztof Kula oraz Kurator Sądowy Witold Czubak wygłosili w tym dniu prelekcje, natomiast dzielnicowy z Odolanowa asp. Grzegorz Graf i Małgorzata Cempel z Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, wszystkim zainteresowanym objaśniali procedurę kwalifikacyjną dobru do służby.

Punktem kulminacyjnym tegorocznego Odolanowskiego Dnia Trzeźwości był występ grupy PaTport pod kierunkiem Anny Kuś i Beaty Koziarek. Uczniowie przygotowali spektakl Mur, którego celem było uświadomienie zarówno dorosłym, jak i młodzieży, że bardzo ważne są pozytywne relacje w rodzinie, w której nigdy nie powinno zabraknąć miłości i przyjaźni. Młody człowiek musi wiedzieć, że ma na kogo liczyć, a dorosły nie powinien dopuścić, by między nim a dzieckiem powstał mur negatywnych emocji. Uczniowie doskonale wcielili się w postacie, które borykają się z problemami codzienności, a wyrazem ich uczuć były kolejne elementy powstającego na scenie muru. Poszczególne sceny przedstawienia przeplatane były piosenkami, które wprowadzały w stan wzruszenia i zamyślenia.

Podsumowaniem twórczości młodzieży były krótkie wystąpienia policjantów, komendanta Policji z Odolanowa podinsp. Mirosława Józefiaka i nadkom. Krzysztofa Kuli z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz Kuratora Sądowego Witolda Czubaka, którzy opowiedzieli o pozytywnej roli swojej pracy oraz o sukcesach jakie można osiągnąć dzięki współpracy i „nieodwracaniu głowy” kiedy dostrzegamy problem uzależnienia lub szeroko rozumianej przemocy.

Podkreślili też, jak ważni w czasie dorastania w życiu młodego człowieka są rodzice. To w rodzinie dziecko szuka wsparcia i zrozumienia, a rodzice powinni wiedzieć, że są w pełni odpowiedzialni za wychowanie swoich dzieci i na nich spoczywa odpowiedzialność za ich wszechstronny rozwój. Kierując słowa do publiczności dużą uwagę zwrócono na uświadomienie młodzieży, jak ważne są relacje w rodzinie, wzajemne zaufanie, troska, miłość i przyjaźń .

W tym dniu obecni byli również dzielnicowy z Odolanowa asp. Grzegorz Graf i Małgorzata Cempel z Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, którzy wszystkim zainteresowanym objaśniali procedurę kwalifikacyjną dobru do służby.