Zatrzymani za prędkość - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Zatrzymani za prędkość

Data publikacji 03.12.2018

Przekraczanie dozwolonej prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych. Policjanci mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, w myśl zasady „Prędkość- Zero Tolerancji” udaremniają jazdę piratom drogowym. Tylko minionej soboty dwóch nieodpowiedzialnych kierowców straciło prawa jazdy, za poruszanie się z niebezpieczną prędkością w terenie zabudowanym.

Pora jesienno – zimowa, krótkie szare dni, mgliste poranki i wieczory, niskie temperatury i opady atmosferyczne to warunki niesprzyjające wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Przy tak niekorzystnej aurze należy zachować szczególną ostrożność. Niestety jednak i w takich warunkach atmosferycznych zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają ograniczenia prędkości.

W minioną sobotę, 1 grudnia policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali dwie osoby, które przekroczyły dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h.

Pierwszy, kierujący osobowym passatem został zatrzymany na terenie gminy Sieroszewice, gdzie jechał z prędkością 119km/h, przy obowiązującej 50-tce. Kierujący 32-latek z powiatu krotoszyńskiego obligatoryjnie został ukarany mandatem i punktami karnymi, a także zostało mu zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Kolejny kierujący, który jechał z zawrotną prędkością został zatrzymany na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego. 21-latek z powiatu ostrowskiego, osobowym jaguarem pędził 113km/h. Kierującemu również obligatoryjnie zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy, został też ukarany mandatem i punktami karnymi.

W myśl zasady „Prędkość- Zero Tolerancji” policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy są bezwzględni dla kierujących, którzy poprzez nadmierną prędkość stwarzają zagrożenie na drodze.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych!