Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych - wideo - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych - wideo

Data publikacji 16.11.2018

W tym roku „Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych” przypada w niedzielę 18 listopada. Obchody stanowią wyraz pamięci o wszystkich poszkodowanych w wypadkach oraz ich najbliższych.

Światowy dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, który przypada w tym roku 18 listopada jest poświęcony pamięci wielu milionów zabitych oraz poszkodowanych w wypadkach drogowych, ich rodzinom, bliskim a także najbliższemu otoczeniu. Hołd w tym dniu oddawany jest również zespołom ratunkowym, które niosą pomoc przy tego typu wypadkach. Wśród nich są między innymi funkcjonariusze Policji drogowej oraz specjaliści medyczni.

Ten dzień ustanowiły same ofiary zdarzeń drogowych. Ciężar smutku i cierpienia, z którym boryka się ogromna liczba osób jest tym większy, że znaczna część ofiar to ludzie młodzi. Jednym z ważnych aspektów jest również to, że wielu zdarzeniom można było zapobiec. Brawura, lekkomyślność, lekceważenie przepisów ruchu drogowego to z pewnością elementy, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo. Bądźmy odpowiedzialni na drodze.

W powiecie ostrowskim w tym roku policjanci odnotowali 70 wypadków drogowych i blisko 1500 kolizji drogowych. W wyniku wypadków drogowych zginęło 9 osób, ponad 70 osób zostało rannych.

Nie da się całkowicie wyeliminować zjawiska, jakim są wypadki drogowe, jednak należy dążyć do ich ograniczenia, przede wszystkim zaś do ograniczenia ofiar śmiertelnych tych zdarzeń.

Wypadek nie jest TYLKO zrządzeniem losu czy przeznaczeniem. Tym tragicznym zdarzeniom towarzyszą okoliczności, NA KTÓRE wpływ ma działanie człowieka.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nas samych. Apelujemy o rozwagę i rozsądek.

Komenda Powiatowa Policji Ostrowie Wielkopolskim przy wsparciu mediów jak również Miejskiego Zakładu Komunikacji prowadzi akcję promująca bezpieczeństwo na drogach. Policjanci chcą dotrzeć ze swoim przesłaniem do jak największej liczby uczestników ruchu drogowego.
 

Ładowanie odtwarzacza...