Święto korpusu służby cywilnej - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Święto korpusu służby cywilnej

Data publikacji 14.11.2018

11 listopada w Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. Ten dzień, został także ustanowiony Dniem Służby Cywilnej i podkreśla ważną rolę jaką pełnią pracownicy służby cywilnej i administracji. Szef ostrowskiej Policji mł. insp. Piotr Wilkowski złożył z tej okazji życzenia i podziękował pracownikom ostrowskiej komendy za sumienną pracę jaką wykonują każdego dnia.

W Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie z okazji Święta Korpusu Służby Cywilnej, które przypada na 11 listopada. Komendant Powiatowy Policji wraz ze swoimi Zastępcami spotkał się z pracownikami Policji, aby podziękować za ich pracę oraz za wkład we właściwe funkcjonowanie naszej formacji. Składając serdeczne życzenia, wyraził swój szacunek i uznanie za zaangażowanie jakim się wykazują.

Święto Służby Cywilnej obchodzone jest od 2000 roku, a przypada 11 listopada - w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Dzień ten nie jest przypadkowy. To symboliczna data odzyskania niepodległości w 1918 roku. Polska zaczęła odbudowę niepodległej struktury państwowości od administracji, a rozpoczęcie działalności przez Służbę Cywilną było pierwszym sygnałem, że „Polska to jeden organizm, którego sercem jest prężnie działająca administracja rządowa”.