Nietrzeźwy za kierownicą - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Nietrzeźwy za kierownicą

Data publikacji 13.11.2018

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 46-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę swojego samochodu i spowodował kolizję. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ostrowskiej komendy, w sobotę 10 listopada br. około godziny 21:15, otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Mundurowi jadąc we wskazane miejsce, zostali poinformowani, że kierujący pojazdem marki Renault Megane spowodował kolizję drogową. Zdarzenie miało miejsce na terenie Nowych Skalmierzyc. Gdy policjanci przybyli na miejsce zastali uszkodzony samochód.

W trakcie czynności funkcjonariusze szybko ustalili, osobę, która kierowała tym pojazdem. Niezwłocznie udali się do miejsca zamieszkania podejrzanego. Tam zastali 46-letniego mężczyznę, który przyznał się policjantom do kierowania wymienionym pojazdem i spowodowania kolizji.

Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

46-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.