Pamiętając o zmarłych funkcjonariuszach i pracownikach Policji - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Pamiętając o zmarłych funkcjonariuszach i pracownikach Policji

Data publikacji 31.10.2018

Dzień Wszystkich Świętych jest czasem refleksji i pamięci o zmarłych. Choć dla środowiska policyjnego ten czas jest szczególnie intensywny pod względem zapewnienia bezpieczeństwa na drodze i w okolicach cmentarzy, mundurowi pamiętają o policjantach, którzy odeszli „na wieczną służbę". Uczniowie klas prawno- policyjnych również uporządkowali groby przedwojennych policjantów Policji Państwowej.

W okresie Wszystkich Świętych ostrowscy policjanci szczególnie czuwają nad zapewnieniem bezpieczeństwa na drodze, jak również w okolicach cmentarzy. Choć jest to intensywny czas pracy mundurowych, policjanci nie zapominają o policjantach, którzy odeszli „na wieczną służbę".

Dzisiaj, 31 października br. Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotr Wilkowski uczcił pamięć zmarłych funkcjonariuszy i pracowników Policji odwiedzając cmentarze, na których spoczywają. Pan Komendant na grobach policjantów zapalił znicze i uczcił ich pamięć minutą ciszy.

"Mundurowi" z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach jak również z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim  na cmentarzu w Nowych Skalmierzycach i w Gostyczynie uporządkowali groby, złożyli kwiaty i zapalili znicze przedwojennym policjantom Policji Państwowej. Przez cały rok „mundurowi” tych szkół opiekują się grobami tragicznie zmarłych policjantów Policji Państwowej: Walentego Szulca, Marcina Barłoga i Jana Stachelskiego.