Rzucali kamieniami w jadące samochody - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rzucali kamieniami w jadące samochody

Data publikacji 18.10.2018

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali dwóch nieletnich. Są oni podejrzewani o rzucanie z wiaduktu kamieniami w samochody jadące drogą ekspresową S-11. Zatrzymani to mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego w wieku 14 lat.

Do zdarzenia doszło 17 października br. przed godziną 18:00. Oficer dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał informacje, że dwie nieznane osoby, przebywające na wiadukcie, rzucają kamieniami w przejeżdżające pojazdy. Rzucony przez sprawców kamień rozbił przednią szybę ciężarowego MAN-a.

Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Na widok policyjnego radiowozu chłopcy wsiedli na rowery i zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali jednego z podejrzewanych. W rowerowym koszyku zatrzymany 14-latek miał kilkanaście kamieni. Kilka minut później w miejscu zamieszkania został zatrzymany drugi z nastolatków.

Okazało się, że 14-latkowie odpowiadają również za podobne zdarzenia z 8 i 9 października br. Wówczas, rzucając kamieniami w pojazdy, uszkodzili m.in. szklaną część dachu samochodu ciężarowego, przednią szybę osobowej toyoty, tylną szybę i dach osobowego opla.

Bezmyślne zachowanie młodych osób stworzyło realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Na szczęście skończyło się na zniszczeniu mienia. Pokrzywdzeni wycenili wartość powstałych strat na kwoty kilku tysięcy złotych.

Teraz sprawą 14-latków zajmie się Sąd Rodzinny.