Specjalistyczne ćwiczenia w Areszcie Śledczym- wideo - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Specjalistyczne ćwiczenia w Areszcie Śledczym- wideo

Data publikacji 08.10.2018

Bunt na placu spacerowym, pożar w oddziale mieszkalnym, napad na konwój i pościg- funkcjonariusze Policji, Aresztu Śledczego Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Ratownicy Medyczni i pracownicy Urzędu Miasta uczestniczyli we wspólnych ćwiczeniach mających na celu sprawdzenie koordynacji działań podczas zagrożenia w Areszcie Śledczym.

To kolejne cykliczne ćwiczenia sprawdzające gotowość i koordynacje działań służb, jakie przeprowadzane są w przypadku zaistnienia zagrożenia na terenie miasta i powiatu ostrowskiego.

Ćwiczenia na terenie ostrowskiego Aresztu Śledczego symulowały akcję podjętą w związku z buntem osadzonych na placu spacerowym, następnie pożarem w oddziale mieszkalnym i ewakuacji z zagrożonego rejonu, pościgiem w przypadku ucieczki osadzonego i udzieleniu pomocy poszkodowanym.

Z tego też powodu w ćwiczeniach brali udział policjanci, funkcjonariusze Aresztu Śledczego, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Ratownicy Medyczni, a także funkcjonariusze Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Każda ze służb, w związku z wystąpieniem tego typu zagrożeń, ma określone zadania. Jednakże aby wszystkie działania były jednolite i sprawnie zarządzane, ćwiczono m.in. współdziałanie poszczególnych służb w zakresie informowania o rozwoju sytuacji.

Komendanci, dyrektorzy i kierownicy podległych służb biorących udział w ćwiczeniach, ocenili pozytywnie przebieg wszystkich działań.

Ładowanie odtwarzacza...