Ostrowski policjant Mistrzem Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym

Data publikacji 28.08.2018

W niedzielę, 26 sierpnia w Warce odbyły się po raz drugi Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Zmagania odbyły się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka. Komendant Główny Policji wraz z zawodnikami stanął na starcie 58 km trasy.

Na linii startowej tej wyjątkowej imprezy stanęło 97 funkcjonariuszy z całej Polski, reprezentujących różne służby mundurowe, w tym Policję, Wojsko Polskie, Straż Pożarną, Straż Graniczną. Policjant z Ostrowa Wielkopolskiego sierż. Michał Michalski został Mistrzem Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym w kat. M20. Warto dodać, że sierż. Michalski 10 sierpnia br. startował w wyścigu Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej w kategorii Policja i zajął V miejsce. Natomiast w kategorii open był 114, a łącznie starowało ok. 2400 osób.

Podczas niedzielnych mistrzostw na starcie swoim udziałem zaszczycił sam Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, Dyrektor Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP mł. insp. Dariusz Zięba oraz Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie, który jest również Kierownikiem Reprezentacji Lekkiej Atletyki KGP, insp. Tomasz Kubicki.

Zawodnicy pokonali 58-kilometrową trasę, która przebiegała przez miejscowości: Warka, Piaseczno, Dębnowola, Klonowa Wola, Przylot, Zagrody, Rozniszew, Zakrzew.

Organizatorami II Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego był Gabinet Komendanta Głównego Policji wraz z Żyrardowskim Towarzystwem Cyklistów.

Puchary dla zwycięzców wręczył Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, któremu towarzyszył ppłk Sebastian Krasoń z Dowództwa Generalnego Sił Zbrojnych, Dyrektor Zarządu I SOP płk. Andrzej Sidorowicz-Radzikowski, oraz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Marek Świszcz.

Podczas zawodów został zorganizowany piknik kończący wakacje, który obfitował w szereg różnorodnych atrakcji. To wyjątkowe wydarzenie uświetnili swoim występem przedstawiciele Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

Sierż. Michalskiemu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szczegółowe informacje dotyczące wyników oraz zmagań sportowych znajdują się pod adresem www.ztc.pl.